"Make a Difference Day" - Akademia Strażacka

Impreza była dla nas wyjątkowym wydarzeniem organizacyjnym. Wychodząc od pomysłu utworzenia projektu połączenia zabawy ze szkoleniem z zasad BHP po utrzymanie przygotowań do imprezy w tajemnicy przed pracownikami na terenie ich własnej Firmy w trakcie "zwykłego" dnia pracy, który miał się zmienić dokładnie o godzinie 12.01 w korporacyjny "Make a Difference Day".

Prócz standardowej oprawy towarzyszącej imprezie takiej jak technika sceniczna, nagłośnienie, przygotowanie koszulek dla zastępów gaśniczych wszystkim uczestnikom, oznaczenia grup na hełmach strażackich, gadżetów promocyjnych i nagród z logo Firmy, a także cateringu ważne było odpowiednie przygotowanie terenu – w pobliżu hal produkcyjnych i magazynowych stworzyliśmy bezpieczne miejsce dla przeprowadzenia konkurencji i późniejszej biesiady przy ognisku.
W majowe południe w fabryce Firmy Mondi zawyły syreny alarmowe, po dźwięku których na teren zakładu wjechały wozy bojowe straży pożarnej. Umundurowani strażacy pośpiesznie ewakuowali Pracowników z hal i biur, bo w powietrzu już unosił się swąd spalenizny. Spośród kłębów dymu wyłoniło się miejsce zbiórki akcji zatytułowanej „make a difference day” czyli naszej Akademii Strażackiej.

Zaraz po sprawnym pokazie akcji gaśniczej wesoły głos konferansjera rozwiewa wszelkie wątpliwości – nie mamy do czynienia z poważną akcją ratunkową, a z rozpoczęciem niecodziennej zabawy na ternie zakładu pracy. Następuje szybka mobilizacja na placu apelowym – tworzenie kilkunastu zastępów gaśniczych, które wyposażone w sprzęt strażacki zaraz wyruszą na akcję. Jej celem jest zaliczenie wszystkich elementów szkolenia, które przybrały formę zajęć integracyjnych oraz kursu BHP obejmującego 9 zasad bezpieczeństwa Mondi. Gra terenowa wzbudziła wiele emocji, a jej uczestnicy zaangażowali się w konkurencje na poszczególnych punktach planu. Po zakończeniu szkolenia każdy otrzymał „Eko Picnic Boxy”, z prowiantem, którego konsumpcja miała miejsce przy ognisku. Piknik zakończyła wesoła zabawa muzyczna uzupełniona o konkursy.

Ciekawa forma imprezy integracyjnej – nauka poprzez zabawę, pozwoliła na zidentyfikowanie się Pracowników z ich Firmą, ich integrację. Jesteśmy pewni, że impreza dała naszym Klientom większą motywację do działania, uświadomiła występujące zagrożenia BHP i poprawiła w ich świadomości wizerunek miejsca gdzie pracują, ale też razem spędzają czas na zabawie i relaksie.

TARGET S.C. J. Konieczny, W. Lipiński
ul. Romera 14, 71-246 Szczecin
NIP: 955-239-40-36
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 609 805 221
tel.: +48 609 806 311


Jesteśmy firmą eventową organizującą imprezy firmowe dla firm na terenie całej polski, głównie szczecin i woj. zachodniopomorskie, ale również w miastach Poznań, Gorzów Wielkopolski, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Sopot, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście, Stargard, Piła, Słupsk, Toruń, Olsztyn, Konin, Wrocław, Lubin, Kutno, Opole, Warszawa, Katowice, Płock, Zielona Góra, Katowice, Leszno, Rzeszów, Przemyśl, Nowy Sącz, Zakopane, Chełm, Łomża, Turek, Nysa, Łódź, Kraków, Białystok, Zakopane

Projekt i wdrożenie strony internetowej: